BICOM  Biorezonans  Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna

 


Kleszczowe zapalenie mózgu

Tick-Borne Encephalitis

TBE, KZM

Objawy i przebieg

Kleszczowe zapalenie mózgu, to obok boreliozy najgroźniejsza choroba odkleszczowa, choć występuje znacznie rzadziej niż borelioza. Jest to poważna choroba wirusowa, która grozi ciężkimi uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego. KZM można zdiagnozować tylko na podstawie badań laboratoryjnych krwi i płynu mózgowo-rdzeniowego.

 
Choroba najczęściej ma przebieg dwufazowy. Na początku zakażenia przypomina grypę, z gorączką, ogólnym rozbiciem, osłabieniem, czasami z wymiotami i wysypką. Po przeniknięciu wirusa do centralnego układu nerwowego, u 1/3 osób, dochodzi do drugiej fazy o naturze neurologicznej, która wymaga leczenia szpitalnego, wielotygodniowego, a czasem wielomiesięcznego. Faza neurologiczna jest najgroźniejsza, a przebieg może być bardzo ciężki. W jej trakcie może dojść do zaburzeń padaczkowych oraz oddychania, czy układu krążenia, a nawet do śmierci. Druga faza KZM przypomina inne rodzaje wirusowego zapalenia opon mózgowych. Możliwe są zaburzenia świadomości oraz koordynacji, a także porażenia kończyn i nerwów, które mogą powodować wielomiesięczne perturbacje zdrowotne, uniemożliwiające normalną aktywność życiową. Możliwe są także nieodwracalne i trwałe powikłania po przebytym KZM, do których należą brak koordynacji ruchowej, drgawki i niedowłady kończyn, porażenia nerwów, bóle głowy.  Niektóre objawy mogą przypominać chorobę Parkinsona. Mogą występować także problemy natury psychicznej i intelektualnej oraz depresja.
 
Leczenie i przeciwdziałanie
Po zdiagnozowaniu choroby, od strony medycznej, można ją leczyć tylko objawowo. Nie istnieje żaden lek, który zwalcza wirusa lub hamuje jego rozmnażanie. Możliwe jest łagodzenie gorączki, bólu głowy, stanu zapalnego lub napadów padaczkowych. Może jednak pomóc biorezonans, za pomocą specjalnej terapii (równolegle do objawowego leczenia medycznego) nasz gabinet jest w stanie przeprowadzić intensywną serię zabiegów w celu całkowitej eliminacji wirusa, co przyspieszy wyzdrowienie i znacząco zmniejszy ryzyko powstania nieodwracalnych uszkodzeń centralnego układu nerwowego.Sposobem przeciwdziałania KZM jest natomiast szczepienie, które pobudza organizm do produkcji przeciwciał KZM, co chroni przed rozwojem choroby. Działanie szczepionki wymaga jednak czasu.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.