BICOM  Biorezonans  Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna

Zioła na boreliozę opinie, suplementy przy boreliozie

Neurotoksyny – odtruwanie detoksykacja organizmu,

Dieta przy boreliozie, 

Dieta na reumatyzm, bóle kolan

Nasza Przychodnia nie prowadzi porad żywieniowych i nie sprzedaje ziół i suplementów, ale zebrane tu zalecenia są oparte na doświadczeniach własnych oraz pacjentów z boreliozą, którzy je stosowali i rekomendowali, część z nich jest szerzej znana, a inne nie. Każdy wybiera je sam i stosuje na własną odpowiedzialność, większość została jednak wypróbowana przez nasza firmę z dobrymi skutkami.

Dieta, eliminacja toksyn i obciążeń to klucz przy leczeniu cięższych postaci boreliozy i chorób autoimmunologicznych. Po uzyskaniu poprawy nie można wracać do złych nawyków, gdyż choroba jest obecnie tak powszechna, że zawsze istnieje ryzyko nawrotów. Przy cięższej postaci boreliozy, która ma tendencje do nawrotów lub przy boreliozie z autoagresją należy stale, właściwie dożywotnio być na odpowiedniej diecie i unikać obciążania organizmu toksynami. Ogólne zalecenia żywieniowe przy zwykłej boreliozie i chorobach stawów powinno się jednak stosować stale.

Dieta KETO (ketogenna) przy boreliozie ostatnio stała się modna

Wiele osób z sukcesami stosuje tą dietę przy boreliozie, pomaga ona znacząco zniwelować objawy boreliozy co pozwala normalniej żyć. W literaturze znajdziemy garść informacji dotyczących stosowania diety ketogennej i wpływu BHB [kwas ß-hydroksymasłowy]. 

Dieta ketogenna ma działanie przeciwzapalne i neuroprotekcyjne, co jest szczególnie istotne w neuroboreliozie. 

– BHB aktywuje HCA2 (receptor kwasu hydroksykarboksylowego), co w konsekwencji ma działanie neuroprotekcyjne,

– ketoza poprawia funkcjonowanie mitochondriów, wpływa na zmniejszenie produkcji reaktywnych form tlenu (RTF),

– ketoza wpływa na zwiększenie ekspresji i aktywności błonowych białek rozprzęgających. Białka rozprzęgające zlokalizowane są w mitochondriach. Funkcją tych białek jest m.in redukcja produkcji reaktywnych form tlenu,

– w procesie metabolizowania ciał ketonowych powstające ATP i cytrynian hamują zwrotnie glikolizę, obniżając przy tym poziom mleczanów. Zmiany te przekładają się na zmniejszenie stanów zapalnych. 

BHB hamuje aktywację infammasomu NLRP3. 

W przewlekłych infekcjach, również w boreliozie, dochodzi do nadmiernej aktywacji inflamasomów, które związane są z wydzielaniem cytokin prozapalnych i aktywacją kaspazy-1. Dochodzi do pyroptozy, czyli specyficznej formy umierania komórek- zależnej od kaspazy-1. Komórkami, które umierają na drodzie pyroptozy są zwykle magrofagi, czyli komórki fagocytuące bakterie, ale zjawisko może dotyczyć również innych komórek wskutek zakażenia bakteriami, wirusami czy uszkodzeń wywołanych przez czynniki fizyczne. 

Dlaczego dieta ma wpływ na borrelie ?

Bakterie borrelia są dość wybredne. Wydaje się, że nie są w stanie syntetyzować aminokwasów, nukleotydów, kwasów tłuszczowych i innych elementów budulcowych. Badania wykazały, że bakteria jest w stanie wykorzystywać niewielką liczbę węglowodanów jako źródło energii. Bez odpowiednich składników odżywczych, bakteria nie jest aktywna, do momentu, kiedy nie dostanie paliwa.

Dlatego dobrym rozwiązaniem może być przestrzeganie diety ketogennej, w której bakteria będzie miała ograniczony dostęp do cukrów, ponieważ dieta ketogenna obniża stężenie glukozy we krwi.  Dieta może stanowić swego rodzaju wsparcie organizmu w walce z infekcją, choć nie u każdej osoby. Dobór diety, a dokładniej mówiąc- leczenia żywieniowego, powinien być skonsultowany z lekarzem prowadzącym i dostosowany do wielu czynników m.in. występujących objawów, stylu życia. Nie może być ona jednak zbyt długo stosowana bez żadnych przerw, gdyż może mieć spływ na zdrowie.

Podstawy diety KETO

Bardzo ogólnie – dieta polega na rygorystycznym ograniczeniu węglowodanów w posiłkach, zwiększeniu ilości tłuszczów (masło, wartościowe oliwy) i stosunkowo niskim spożyciu białek. Taki sposób odżywiania indukuje ketozę- stan metaboliczny, w którym dochodzi do intensywnego utleniania kwasów tłuszczowych, co powoduje wzrost stężenia ciał ketonowych w osoczu krwi powyżej 0.5 mmol/litr. Ciała ketonowe w tym stanie metabolicznym są głównym paliwem energetycznym dla organizmu, co niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków biologicznych. Ketozę może indukować również długotrwała głodówka.

Źródłem węglowodanów na diecie ketogenicznej powinny być warzywa i owoce. Produkty, których należy unikać to suszone owoce, przetwory owocowe, nasiona roślin strączkowych, ziemniaki, produkty zbożowe, wyroby cukiernicze, napoje owocowe, miody, galaretki, lody itp. Źródłem białka powinno być mięso, drób, ryby, dobrej jakości wędliny, jaja, nabiał. Niewskazane jest jednak mleko i chude przetwory mleczne z mleka krowiego. Źródłem tłuszczów powinna być oliwa z oliwek, masło, niektóre oleje roślinne, olej MCT.

 

Wskazówki i nazwy suplementów i ziół oraz dietetyczne otrzymasz w naszej Przychodni od terapeuty przy rozpoczęciu terapii boreliozy.

Jest to spowodowane ograniczeniami Google, które nie zezwala na publikacje nazw wielu legalnych substancji. 

Wszelkie prawa zastrzeżone 

Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody 

© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.

 

zioła na boreliozę opinie

borelioza zioła opinie