BICOM Biorezonans Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna
Babeszjoza
Babeszjoza (piroplazmoza) to choroba ludzi i zwierząt domowych oraz dzikich. U człowieka można spotkać kilkanaście gatunków tego pasożyta. Babeszjozę wywołują pierwotniaki Babesia. Babeszjoza u ludzi nie jest często rozpoznawana, gdyż objawy nie są specyficzne i mogą być mylone z innymi chorobami, w tym diagnozowane jako dolegliwości psychosomatyczne. Bywa, że objawy są bardzo słabo zarysowane i chory nie wie, że w ogóle coś mu dolega. Zakażonym babeszjozą jest spora część populacji, ze względu na wektory zakażenia, przed którymi trudno się ustrzec. Babeszjoza stanowi największe zagrożenie wobec osób o obniżonej odporności (dzieci, osoby starsze, osoby po przeszczepach, chorzy na AIDS lub nowotwory).
Pierwotniak zagnieżdża się w komórkach krwi (erytrocytach), podobnie jak malaria i może być z nią pomylona podczas badania mikroskopowego. Człowiek zaraża się np. w czasie wypijania krwi przez kleszcza, komara i prawdopodobnie także meszkę. Może do tego dojść zarówno poprzez osobnika dorosłego, jak i larwę kleszcza (nimfę). Możliwe jest także zakażenie w drodze transfuzji krwi, gdyż nie jest ona standardowo badana na obecność tego pierwotniaka.
Objawy zakażenia
Objawami babeszjozy w stanie ostrym są gorączka (występuje jednak rzadko), dreszcze, pocenie się, bóle mięśni, rozbicie, zmęczenie, nudności i brak apetytu, ponadto splenomegalia, kolka pod lewym żebrem (kłucie w śledzionie), powiększenie wątroby, niedokrwistość hemolityczna i hemoglobinuria, zgaga / atak lub progresja choroby refluksowej. Najczęstszym objawem, a u większości zakażonych być może jedynym są silne poty nocne, poci się głowa lub całe ciało. Przewlekłe zakażenie babeszjozą, podobnie jak i innymi chorobami związanymi z ukąszeniami kleszczy, komarów oraz meszek może nie dawać wyraźnych objawów, oprócz zespołu chronicznego zmęczenia i pojawiających się bólów głowy, mięśni i kostno-stawowych.
W większości przypadków chorzy samoistnie dochodzą do zdrowia, a przebieg jest łagodny, niskoobjawowy lub bezobjawowy. Babeszjoza często występuje jako koinfekcja z boreliozą i innymi chorobami związanymi z ukąszeniami pasożytów (zimnica, świdrowce, bartoneloza).
Babeszjozę, która jest koinfekcją boreliozy jest trudno zdiagnozować metodami medycznymi i badania te są drogie. Diagnostyka i terapia biorezonansowa zapewnia tanią możliwość wykrycia babeszjozy u ludzi oraz wyeliminowanie tego pasożyta z organizmu.
W ciągu jednego zabiegu na boreliozę może być równolegle prowadzona terapia przeciw bartonelozie, mykoplazmozie oraz babeszjozie.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.