BICOM  Biorezonans  Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna

 

Zapalenie wielomięśniowe / myositis

Jest zaliczane do kolagenoz. Zapalenie dotyczy wielu mięśni, zwłaszcza tych, które są połączone z pniem mózgu. Najpierw rozwija się stan zapalny mięśni, a następnie dochodzi do ich zaniku. W pierwszej kolejności dotyka to mięśnie obręczy barkowej, a później biodrowej. Zapalenie mięśni może być trudne do rozpoznania, ponieważ rozwija się bardzo powoli, a objawy przypominają wiele innych chorób. Bardzo dużo przypadków zapalenia mięśni rozpoznaje się dopiero po kilku latach.
 
Czynniki myositis
Zapalenie mięśni jest chorobą autoimmunologiczną. Nie jest dokładnie znana przyczyna, przez którą układ odpornościowy reaguje w ten sposób. Przypuszcza się, że wpływ na to mogą mieć niektóre bakterie i toksyny pasożytów oraz antygeny wirusów. Występuje pogląd, iż choroba może być też dziedziczna. Zapalenie skórno-mięśniowe może wystąpić w każdym wieku, ale zwykle choroba zaczyna się po 50-tym roku życia i powoduje stopniowe osłabienie mięśni na całym ciele. Występuje także tzw. młodzieńcze zapalenie mięśni. Często choroba jest oporna na leczenie farmakologiczne.
 
Objawy:
na początku choroby zwykle zaatakowane mięśnie bolą i są obrzęknięte,
w postaci skórno-mięśniową na klatce piersiowej czerwone plamy, zmiany na grzbietach rąk, policzków, nosa, górnej części pleców, łokci, kolan oraz kostek oraz zasinienie powiek,
wysoka gorączka,
brak apetytu i chudnięcie,
trudności w przełykaniu oraz mówieniu,
zmęczenie, osłabienie,
odkładanie się złogów wapnia w mięśniach,
powstawanie guzków odczuwalnych pod skórą palców, łokci, dłoni lub kolan,
bolesne wrzody po przebiciu skóry przez guzki.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.