BIOREZONANS WARSZAWA – BADANIE NA PASOŻYTY – BORELIOZA LECZENIE

MEDYCYNA NATURALNA, TESTY OBCIĄŻEŃ, PASOŻYTY U DZIECI OBJAWY, GRZYBICE I CANDIDA, BORELIOZA OBJAWY I LECZENIE

Chlamydioza

BICOM  Biorezonans  Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna

Chlamydioza

Chlamydia trachomatis

Najczęściej występujący gatunek bakterii rodzaju Chlamydia. Różne szczepy są czynnikami etiologicznymi wielu chorób. Szerzy się drogą płciową, w czasie porodu lub przez bezpośredni kontakt z zakażoną osobą, a także w łaźniach i na basenach. Należy także do koinfekcji odkleszczowych i może być przeniesiona przez kleszcze.
Jest odpowiedzialna za choroby układu moczowo-płciowego, poronienia i stany zapalne, w tym zapalenia szyjki macicy, cysty, nadżerki szyjki macicy i może prowadzić do bezpłodności lub powikłań ciąży. Wywołuje także niegonokokowe zapalenia cewki moczowej, najądrzy, gruczołu krokowego u mężczyzn, złą jakość spermy (bezpłodność) oraz chorobę oczną jaglicę, główną przyczynę ślepoty na świecie, a także zapalenie spojówek, zapalenie płuc, zapalenie stawów przypominające reumatyzm. Obserwuje się czasem rodzinne występowanie tej infekcji u dwóch, trzech osób.
Infekcja najczęściej jest jednak bezobjawowa, ale na początku zakażenia może występować pieczenie w trakcie oddawania moczu. W wielu przypadkach pewne objawy kliniczne wywołane chlamydią trachomatis przypominają wówczas zakażenie dwoinką rzeżączki.


Chlamydia pneumoniae

Bakteria przenoszona drogą kropelkową, powodująca m.in. zapalenia płuc. Należy także do koinfekcji odkleszczowych. Poważnym następstwem tej infekcji jest uszkodzenie nabłonka rzęskowego w oskrzelach sprzyjające rozwojowi dychawicy oskrzelowej, nawracających katarów nosa, przewlekłego zapalenia gardła lub zatok. Dodatkowe objawy to bóle stawów i nierzadko zapalenie stawów. Może uszkadzać śródbłonek naczyń, co sprzyja tworzeniu się blaszki miażdżycowej. Bakteria jest trudna w leczeniu, nierzadko konieczne są wielomiesięczne antybiotykoterapie.
 

 
Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.

SPECJALIZUJEMY SIĘ W DIAGNOSTYCE I USUWANIU: PASOŻYTÓW, LEKOOPORNEJ BORELIOZY ORAZ INNYCH BAKTERII, WIRUSÓW, CANDIDY