BICOM  Biorezonans  Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna

Mało znane i bardzo groźne przywry

.
zapalenie trzustki – przyczyny i leczenie
cukrzyca typu drugiego – przyczyny i leczenie
zapalenie pęcherza moczowego (niebakteryjne) zapalenie,
kamica woreczka żółciowego (ataki woreczka)
kolka wątroby przyczyny
kolka jelit przyczyny
.
Przywry należą do gromady Trematoda. Są to robaki płaskie (płazińce), podobnie jak tasiemce, ale wyglądają zupełnie inaczej. Ciało ich jest płaskie, nieczłonowate, opatrzone przyssawkami gębową i brzuszną. Niektóre gatunki wyglądają jak ślimaki bez muszli. Większość gatunków to obojnaki, same się zapładniają i wydalają jaja, ale niektóre mniejsze przywry są rozdzielnopłciowe (występują samce i samice). Pasożyty te są bardzo zdradliwe i trudne do wykrycia. 
O tych pasożytach powinni pomyśleć właściwie wszyscy. Szczególnie osoby, które lubią sushi, wędzonego łososia, jadają często surówki i sałatki, świeże zioła, natkę, koperek, piją zielone koktajle i lubią stołować się w gastronomii, posiadają akwaria z egzotycznymi rybami oraz rodzice dzieci, które biorą do rąk ślimaki.
Wszyscy, którzy cierpią na podejrzane kolki i bóle brzucha, bóle wątroby lub niebakteryjne zapalenie pęcherza moczowego oraz odczuwają drgania pod skórą (np na twarzy), zwykle opisywane jako brak magnezu, powinni wykonać biorezonansowy test na obecność przywr, gdyż to przywry zwykle są przyczyną tych „tajemniczych” objawów. Wszystkie klasyczne badania nie dają zwykle żadnych odpowiedzi i są często prawidłowe mimo objawów.
Przechodząc do szczegółów, przywrami można zarazić się także przez picie wody prosto z zakażonego źródła (zakażone studnie, jeziora i sadzawki oraz rzeki i strumienie) oraz kąpiele w tych zbiornikach, przez skórę. Jednak nie tylko w ten sposób może dojść do zarażenia się przywrą.
Pasożytem tym zarazić się można głównie wtedy, kiedy spożywa się produkty typu surowizna i zielenina, nawet te umyte (jak rukola, kapusta świeża, sałaty luzem i te paczkowane, natka, koperek, szczypiorek, surowy szpinak itp), gdyż inwazyjnych form przywr (które są przyklejone jak galaretki do zieleniny lub warzyw i owoców) zwykłe mycie, polegające na polewaniu wodą, nie jest w stanie dobrze usunąć. W ten sposób myje się przecież małe owoce typu jagody, truskawki lub zieleninę. Należy też wiedzieć, iż wewnątrz surowej kapusty często są ślimaki, są białe lub przezroczyste i niewidoczne. Kroimy kapustę więc razem ze ślimakami, a surówka ze świeżej kapusty może być zakażona. Kapusta kiszona jest natomiast bezpieczna.
Trzeba mieć to wszystko na uwadze zwłaszcza przy zakupie paczkowanej zieleniny, która często oznaczona jest jako już umyta. Nawet jeśli na opakowaniu produktu jest napisane, że produkt był myty lub nawet myty 3x, zawsze warto się zastanowić nad tym czy na pewno jest bezpieczny.
Przywry przebywają w zbiornikach zanieczyszczonych, lecz także mogą pojawić się w zbiornikach zdatnych do kąpieli oraz uważanych za czyste, wystarczy że żyją w nich ślimaki, a wówczas na pewno są tam także przywry. Nawet własny basen/zbiornik wody deszczówkowej po pewnym czasie zostaje zasiedlony przez ślimaki wodne, co jest naturalnym procesem.
Przywry występują na całym świecie, także w Polsce, więc informacje w podręcznikach i encyklopediach, jakoby były to tylko pasożyty tropików są nieprawdziwe.
.
Przywry pasożytnicze człowieka są zwykle dzielone ze względu na narządy i układy, w których pasożytują:
.
– przywry krwi
– przywry jelitowe
– przywry wątroby
– przywra płucna
– przywry trzustki, trzustkowe
.
Pasożyty te są bardzo zdradliwe i niezwykle trudne do wykrycia metodami konwencjonalnymi. Obecność przywry wątrobowej jest kojarzona z nowotworami dróg żółciowych wątroby. Równie zdradliwa i zwykle niewykrywana jest przywra trzustki, która jest słabo zbadana i opisana. Obwiniana jest ona o powodowanie cukrzycy II typu, zapalenia trzustki, a nawet także pierwotnego raka trzustki, jednego z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Przywry krwi, których jest kilka gatunków, odpowiadają natomiast zwykle za odczucia pulsowania pod skórą oraz dolegliwości pęcherza moczowego i jelit. Objawy takie nie u każdej osoby występują od razu po zakażeniu lub nie występują wcale, więc brak objawów nie oznacza braku pasożytów. Objawy są zwykle diagnozowane jako niestrawność, zespół jelita drażliwego, SIBO, IBS, niebakteryjne zapalenie pęcherza moczowego itp. 
.
Objawy zakażenia przywrami wątroby – motylicą wątrobową, motyliczką, motyliczką owiec, przywrą chińską oraz przywrą kocią
Zakażenie przywrami wątroby należy do najgroźniejszych pośród wszystkich chorób pasożytniczych powodowanych przez przywry. Początkowy okres zakażenia jest zwykle bezobjawowy. Pierwsze objawy pojawiają się zwykle po ok. 2 tygodniach, a nawet po 4 tygodniach, zależnie od gatunku przywry i są to zwykle kolki z prawej strony brzucha, kolka wątrobowa, bóle pod prawym żebrem. Mogą być odczuwalne także z boku lub z tyłu po prawej stronie brzucha, czasem ktoś myśli że to kolka nerki, ale może to być tylny ogon wątroby. Po zakażeniu powstają uszkodzenie mechaniczne i obumieranie tkanek powodowane przez przemieszczające się przywry. Można zaobserwować miejscową martwicę tkanek wątroby oraz ropienie. Metabolity przywr mogą powodować reakcje alergiczne. Innymi skutkami zakażenia jest rozrost nabłonka przewodów żółciowych, powstawanie prześwitów oraz zapalenie przewodów żółciowych oraz kamica. Inne przywry wątroby to przywra kocia, motyliczka i clonorchis sinensis (przywra chińska), które są mniejsze od motylicy wątrobowej, ale również powodują objawy chorobowe wątroby, w tym kolkę oraz kamicę woreczka żółciowego. Przywry wątroby mogą doprowadzić w pewnych przypadkach także do raka dróg żółciowych (cholangicarcinoma). Szczególnie groźna może być też koinfekcja tymi pasożytami oraz wirusowym zapaleniem wątroby.
.
.
Schistosomatoza (bilharcjoza) – choroba wywołana przez Schistosoma haemotobium, mekongi, mansoni, japonicum i inne przywry krwi
Zakażenie tym typem przywr krwi jest dość powszechne. Dojrzałe przywry krwi (haematobium) rozwijają się w naczyniach żylnych okolic miednicy oraz pęcherza moczowego. Przywry mansoni i japonicum przebywają natomiast w żyłach krezkowych. Część jaj składanych przez przywrę przedostaje się z naczyń krwionośnych do pęcherza moczowego i jest wydalanych z moczem. Inne przedostają się poprzez naczynia krwionośne do jelita grubego i wraz z kałem są wydalane. Część jaj, którym nie uda się przedostać do układów wydalniczych pozostaje w tkankach i jest przyczyną przewlekłych zmian patologicznych. Mogą to być zmiany krwotoczne i zapalne, przerosty i brodawczaki ściany pęcherza moczowego oraz narządów miednicy mniejszej. Prowadzi to do zwapnień i bliznowacenia pęcherza moczowego, a nawet zmiany nowotworowe. Przywry mansoni i japonicum wywołują zmiany krwotoczne i wrzodziejące także w jelicie cienkim, a później zmiany polipowate jelita cienkiego i grubego. Przywry schistosoma są ściśle powiązane z tzw. zespołem jelita drażliwego oraz Colitis Ulcerosa. Metabolity przywr mogą powodować reakcje alergiczne. Najczęstszym zauważalnym objawem zakażenia przywrami krwi jest odczucie drgania, pulsowania pod skórą, które może być umiejscowione w różnych miejscach na ciele, ale często jest to odczuwalne na twarzy i określane jako brak magnezu.
.
Fascjoloza (Fasciolopsis buski) i inne przywry jelit
Zakażenie często przebiega bezobjawowo lub łagodnie, ale mogą występować bóle brzucha i kolki, zwykle z lewej strony brzucha. W ostrych przypadkach może prowadzić do zatrucia toksynami, zaburzeń wchłaniania, biegunek, owrzodzenia jelit, obrzęków i wodobrzusza. Metabolity przywr mogą powodować reakcje alergiczne. Dr. H.Clark w swoich książkach „The Cure for All Cancers” (1993) oraz „The Cure for HIV and AIDS” (1993) podnosi temat kancerogennego wpływu tego pasożyta oraz jego bliską konotacje z progresją HIV w kierunku AIDS. W skrajnych przypadkach dochodzi do wyniszczenia organizmu nosiciela tego pasożyta.
.
Przywra trzustki (Eurytrema pancreaticum) przywra trzustkowa a cukrzyca i rak trzustki 
Jest to słabo rozpoznana i opisana przywra. Jest częstym pasożytem trzustki, ale rzadko też dróg żółciowych. Pasożytuje w przewodach trzustki i jelicie cienkim przeżuwaczy, np. świń i koni, a także w trzustce ludzi. Powoduje chorobę euretremiasis. Objawy kliniczne eurytremiasis zazwyczaj są łagodne. Ciężkie zakażenia mogą jednak być rozpoznane jako zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym jamy brzusznej, wzdęcia, wymioty, biegunki lub zaparcia. Jest to częsty pasożyt osób chorych na cukrzycę typu II i występuje prawie u każdego chorego, więc związek tego pasożyta z cukrzycą wydaje się oczywisty. Pierwsza Dr. Chulda Clark zaobserwowała, iż wszyscy jej pacjenci chorzy na cukrzycę mieli w trzustce tę pasożytniczą przywrę. Inne możliwe objawy to zatrucie toksynami i wyniszczenie organizmu. Przywra trzustki jest także łączona z nagle występującymi zapaleniami trzustki, zatorami przewodów trzustkowych, a nawet z nowotworami trzustki.
.
Profilaktyka – jak ustrzec się przed zakażeniem przywrami
.
Potrzebne jest prawdziwe mycie, aby usunąć przywry, polegające na wyszorowaniu powierzchni każdego produktu, pod wodą np za pomocą gąbki lub spożywanie tych warzyw i owoców, które obiera się ze skóry. Można próbować zanurzyć we wrzątku produkt przed zjedzeniem. Nie ma innego sposobu, aby np. jedzenie natki pietruszki lub koperku było w 100% bezpiecznie, niż ich sparzenie wrzątkiem lub wrzucenie do wrzącej zupy lub sosu. Soda, sól, ozon nie są właściwe w dezynfekowaniu żywności od przywr. Służą raczej do innych celów (mogą niwelować inne patogeny i metale ciężkie). Jedynie ocet wykazuje pewną skuteczność w niwelowaniu przywr z powierzchni produktów, ale roztwór octu musi być silny i moczenie trwać przynajmniej 10minut, co skutkuje, że wiele produktów ma octowy smak potem. Następnie można wypłukać produkt i zanurzyć w roztworze nadmanganianu potasu na 10min, w celu zdezynfekowania od innych patogenów, a następnie wypłukać. Wydaje się, że owoce typu jagody, borówki czy truskawki można próbować w ten sposób oczyścić z pasożytów. Należy pamiętać jednak, że oprócz przywr surowizna jest często zakażona pierwotniakami o kałowym pochodzeniu, jak lamblia, ameby, blastocystis, cryptosporidium i innymi, które pochodzą z szamb spuszczanych do zbiorników wodnych i wykorzystywanych potem do podlewania upraw na polu i w szklarni. Ekologia przecież „nakazuje” używać wody ze zbiorników otwartych i nałapanej deszczówki zamiast czerpać czystą wodę z ziemi. Na pierwotniaki ocet nie będzie skuteczny, może być skuteczny nadmanganian. Najlepiej jeść gotowaną żywność lub warzywa i owoce obierane ze skóry lub takie większe, które mają gładką powierzchnię i można je porządnie umyć pod wodą za pomocą np gąbki, wykroić zakamarki i gniazdo. Kiszonki i kwaszenie także są dobrym sposobem na przywry.
.
Podsumowanie
Nie wierzmy w napis na etykiecie informuje o tym, iż produkt został już umyty przez producenta. W tej kwestii warto zachować czujność i zdrowy rozsądek, ponieważ nie wiadomo, skąd producent czerpał wodę potrzebną do wypłukania produktu i czy zrobił to z należytą dokładnością. No i jak wcześniej napisano; sałaty, ziół nie da się na ogół umyć aby pozbyć się w 100% wszystkich postaci inwazyjnych przywry. Trzeba byłoby ją dezynfekować, aby była bezpieczna. W domu możemy sporządzać surówki z obieranych warzyw oraz takich, które dają się wyszorować – mają twardą gładką skórkę (pomidory, papryka) lub takich, które się obiera (ogórki, cebula, marchewka, seler). Najlepiej obierać z skóry warzywa i owoce, nie tylko dlatego, aby usunąć jaja i larwy pasożytów, ale aby usunąć konserwanty, preparaty biobójcze, wosk, pestycydy itp.
.
Profilaktyka poza domem 
.
Profilaktyka poza domem w przypadku przywr jest skomplikowana, gdyż obsesyjnie należy unikać wszelkich pokarmów roślinnych jak sałaty, szczypiorek, natka, świeże zioła, szpinak, małe owoce, nawet takich które zostały niby umyte. Lepiej przyjąć zasadę, żeby poza domem (w restauracji lub w gościach) nie jeść żadnych pokarmów na zimno typu sałatki, surówki itp), nawet takich które teoretycznie nie zawierają zieleniny, ale nie wiadomo czy w ogóle zostały umyte i w jakich warunkach były przygotowywane. Możemy poprosić kiszoną kapustę, czy ogórki, gdyż powinny być bezpieczne. Odmawiać posypywania jedzenia świeżą natką, koperkiem, kolendrą itp. Nie jeść ryb surowych i wędzonych na zimno. Nie należy pić wody bezpośrednio ze źródła – dotyczy to także wszelkich rzek, bądź jezior, zbiorników wody stojącej, a nawet strumieni, potoków, które powszechnie uważane są za nieskazitelnie czyste. Nawet w nich mogą się bowiem rozwijać bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia bakterie i pasożyty – w tym między innymi przywry. Przywry dojrzewają głównie w środowisku wodnym i mogą przyjąć aż pięć postaci rozwojowych.
.
Wykrywanie przywr w organizmie
W przypadku problemów ze zdiagnozowaniem przywr w laboratorium pomocny jest test biorezonansowy, gdzie najczęściej są one wykrywane.
.
Eliminowanie przywr z organizmu
Nasza Przychodnia dysponuje możliwością diagnostyki i skutecznego usuwania z organizmu, ok 20 rodzajów przywr.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.