BICOM Biorezonans Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna
Mało znane i bardzo groźne przywry
zapalenie trzustki – przyczyny i leczenie
cukrzyca typu drugiego – przyczynyi leczenie
zapalenie pęcherza moczowego (niebakteryjne)
zapalenie, kamica woreczka żółciowego (ataki woreczka)
kolka wątroby przyczyny
kolka jelit przyczyny
O tych pasożytach powinni pomyśleć i wykonać test wszyscy, którzy podróżowali do Tunezji, Egiptu, Turcji, Tajlandii, Chin, Malezji, Wietnamu, Indonezji i innych krajów południowo-wschodniej Azji, ale także osoby, które lubią sushi, wędzonego łososia, jadają często surówki i sałatki w gastronomii, posiadają akwaria z egzotycznymi rybami oraz rodzice dzieci, które biorą do rąk ślimaki. Zabawy ze ślimakami, które uwalniają larwy przywr często kończą się zakażeniem nawet małych dzieci na terenie Polski. Także wszyscy, którzy cierpią na podejrzane kolki i bóle brzucha, bóle wątroby lub niebakteryjne zapalenie pęcherza moczowego powinni wykonać biorezonansowy test na obecność przywr, gdyż to przywry zwykle są przyczyną „tajemniczych” bólów brzucha i niebakteryjnego zapalenia pęcherza, kiedy wszystkie klasyczne badania nie dają żadnych odpowiedzi i są zwykle prawidłowe. Przywry pasożytnicze człowieka są zwykle dzielone ze względu na narządy i układy, w których pasożytują:
– przywry krwi
– przywry jelitowe
– przywry wątroby
– przywra płucna
– przywra trzustki, trzustkowa
Pasożyty te są bardzo zdradliwe i niezwykle trudne do wykrycia metodami konwencjonalnymi. Obecność przywry wątrobowej jest kojarzona z nowotworami wątroby. Równie zdradliwa i zwykle niewykrywana jest przywra trzustki, która jest słabo zbadana i opisana. Obwiniana jest ona o powodowanie cukrzycy, zapalenia trzustki, a nawet także raka trzustki, jednego z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Najczęstsze są jednak przywry krwi, których jest kilka gatunków i odpowiadają zwykle za dolegliwości pęcherza moczowego i jelit.
Objawy zakażenia przywrami wątroby – motylicą wątrobową, motyliczką, przywrą chińską oraz przywrą kocią
Zakażenie motylicą wątrobową należy do najgroźniejszych pośród wszystkich chorób pasożytniczych powodowanych przez przywry. Początkowy okres zakażenia jest zwykle bezobjawowy. Pierwsze objawy pojawiają się zwykle po ok. 2 tygodniach. Po zakażeniu powstają uszkodzenie mechaniczne i obumieranie tkanek powodowane przez przemieszczające się przywry. Można zaobserwować miejscową martwicę tkanek wątroby oraz ropienie. Metabolity przywr mogą powodować reakcje alergiczne. Innymi skutkami zakażenia jest rozrost nabłonka przewodów żółciowych, powstawanie prześwitów oraz zapalenie przewodów żółciowych oraz kamica. Inne przywry wątroby to przywra kocia, motyliczka i clonorchis sinensis (przywra chińska), które są mniejsze od motylicy wątrobowej, ale również powodują objawy chorobowe wątroby, w tym kolkę oraz kamicę woreczka żółciowego. Przywry wątroby mogą doprowadzić w pewnych przypadkach także do raka dróg żółciowych (cholangicarcinoma). Szczególnie groźna może być też koinfekcja tymi pasożytami oraz wirusowym zapaleniem wątroby.
Schistosomatoza (bilharcjoza) – choroba wywołana przez Schistosoma haemotobium, mekongi, mansoni, japonicum i inne przywry krwi
Zakażenie tym typem przywr krwi jest dość powszechne. Dojrzałe przywry krwi (haematobium) rozwijają się w naczyniach żylnych okolic miednicy oraz pęcherza moczowego. Przywry mansoni i japonicum przebywają natomiast w żyłach krezkowych. Część jaj składanych przez przywrę przedostaje się z naczyń krwionośnych do pęcherza moczowego i jest wydalanych z moczem. Inne przedostają się poprzez naczynia krwionośne do jelita grubego i wraz z kałem są wydalane. Część jaj, którym nie uda się przedostać do układów wydalniczych pozostaje w tkankach i jest przyczyną przewlekłych zmian patologicznych. Mogą to być zmiany krwotoczne i zapalne, przerosty i brodawczaki ściany pęcherza moczowego oraz narządów miednicy mniejszej. Prowadzi to do zwapnień i bliznowacenia pęcherza moczowego, a brodawczaki mogą powodować zmiany nowotworowe. Przywry mansoni i japonicum wywołują zmiany krwotoczne i wrzodziejące także w jelicie cienkim, a później zmiany polipowate jelita cienkiego i grubego. Przywry schistosoma są ściśle powiązane z tzw. zespołem jelita drażliwego oraz Colitis Ulcerosa. Metabolity przywr mogą powodować reakcje alergiczne.
Fascjoloza (Fasciolopsis buski) i inne przywry jelit
Zakażenie często przebiega bezobjawowo lub łagodnie, ale mogą występować bóle brzucha. W ostrych przypadkach może prowadzić do zatrucia toksynami, zaburzeń wchłaniania, biegunek, owrzodzenia jelit, obrzęków i wodobrzusza. Metabolity przywr mogą powodować reakcje alergiczne. Dr. H.Clark w swoich książkach „The Cure for All Cancers” (1993) oraz „The Cure for HIV and AIDS” (1993) podnosi temat kancerogennego wpływu tego pasożyta oraz jego bliską konotacje z progresją HIV w kierunku AIDS. W skrajnych przypadkach dochodzi do wyniszczenia organizmu nosiciela tego pasożyta.
Przywra trzustki (Eurytrema pancreaticum) przywra trzustkowa a cukrzyca i rak trzustki
Jest to słabo rozpoznana i opisana przywra. Jest częstym pasożytem trzustki, ale rzadko też dróg żółciowych. Pasożytuje w przewodach trzustki i jelicie cienkim przeżuwaczy, np. świń i koni, a także w trzustce ludzi. Powoduje chorobę euretremiasis. Objawy kliniczne eurytremiasis zazwyczaj są łagodne. Ciężkie zakażenia mogą jednak być rozpoznane jako zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym jamy brzusznej, wzdęcia, wymioty, biegunki lub zaparcia. Jest to częsty pasożyt osób chorych na cukrzycę typu II i występuje prawie u każdego chorego, więc związek tego pasożyta z cukrzycą wydaje się oczywisty. Pierwsza Dr. Chulda Clark zaobserwowała, iż wszyscy jej pacjenci chorzy na cukrzycę mieli w trzustce tę pasożytniczą przywrę. Inne możliwe objawy to zatrucie toksynami i wyniszczenie organizmu. Przywra trzustki jest także łączona z nagle występującymi zapaleniami trzustki, zatorami przewodów trzustkowych, a nawet z nowotworami trzustki.
Nasza Przychodnia dysponuje możliwością diagnostyki i skutecznego usuwania z organizmu, kilkunastu przywr:
Schistosomatozy – choroby wywołanej zakażeniem różnymi przywrami z grupy Schistosoma,
Przywry opisthorchis sinensis (przywry chińskiej),
Przywr trzustki (2 gatunki),
Przywry płuc,
Przywry Echinostoma Revolutum,
Przywry kociej wątrobowej,
Dużej przywry ludzkiej jelit (faciolopsozy),
Przywr jelit (2 gatunki),
Motylicy wątrobowej,
Motyliczki wątrobowej (przywry lancetowatej),
Przywry krwi,
Przywry japońskiej,
Schistosoma mansoni
Schistosoma mansoni
Chcesz wiedzieć więcej o przywrach ? kliknij http://pasozyty.org.pl/przywry.php
Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.