BICOM  Biorezonans  Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna
Kilkanaście lat doświadczenia ma znaczenia

Diagnostyka alergii

Biorezonansowa diagnostyka alergii (test alergina ogół odbywa się w trakcie zaledwie jednejkilkudziesięciominutowej wizyty. Jest bezbolesna, bezinwazyjna, nie posiada skutków ubocznych, także może być stosowana wobec nawet bardzo małych dzieci. 

Jesteśmy w stanie wykryć prawie każdą alergię. Zapraszamy na testy alergiczne BICOM, dysponujemy próbkami ok. 400 alergenów – pokarmowych, kontaktowych, wziewnych naturalnych i syntetycznych, pyłków i grzybów. Dobrze jest rozpocząć diagnostykę alergii od wykonania Testu podstawowego alergii https://www.biorezonans-warszawa.pl/test-podstawowy-alergii-dr-schumachera/
 

W przypadku nietypowych alergii lub po wykonaniu Testu podstawowego można wykonać Test obciążeń alergicznych https://www.biorezonans-warszawa.pl/test-obciazen-alergicznych/ W przypadku jeśli podejrzewane są wyłącznie alergie pokarmowe w rozszerzonym zakresie można wykonać Specjalistyczny test 135 alergii pokarmowych https://www.biorezonans-warszawa.pl/alergia-pokarmowa/Można także przynieść z domu na badanie alergii własny alergen zapakowany w plastikową torebkę.

Jeśli masz zwierzęta to w przypadku kota, psa, królika można przynieść zapakowaną próbkę jego sierści (musi być ona wyczesana, aby zawierała także naskórek, a nie same końce sierści wycięte nożyczkami, gdyż to właśnie naskórek zwierząt głównie alergizuje, a nie samo włosie)
w przypadku ptaków ich pióra i pierze,
w przypadku gryzoni lub innych małych zwierząt, oprócz ich sierści (koniecznie wyczesanej wraz z naskórkiem !) można także przynieść odchody tych zwierząt, bo one też mogą alergizować, a nie tylko naskórek, włosie, sierść, pióra etc.(badanie przyniesionego alergenu jest dodatkowo płatne)
Jak wyglądają testy alergiczne ?W trakcie badania do pacjenta jest elektromagnetycznie podawany biofizyczny kod alergenu. W naszym Gabinecie przeprowadzamy badanie alergii metodą EAV (elektroakupunkturą Voll’a) lub biotensorem.  Badanie biotensorem jest całkowicie bezinwazyjne i dlatego częściej wykonywane, szczególnie u dzieci i niemowląt. W trakcie tego badania nawet nie dotykamy bezpośrednio pacjenta, który tylko siedzi w pobliżu maty elektromagnetycznej, którą jest podawany do pacjenta kod alergii, wpływ którego na organizm jest badany. Małe dzieci i niemowlęta w trakcie badania leżą na leżaczku dla dzieci lub podnóżku i nie muszą w inny sposób współpracować z bioterapeutą, ale muszą być (leżeć/siedzieć) bez ruchu w trakcie testowania. Przebadanie jednego zestawu alergenów (zwykle ok. 80-120 alergenów) trwa ok. 45-60 minut. Pacjent zawsze może przynieść własne alergeny spoza testu, które możemy także zbadać (odpłatnie).
W trakcie tego badania w naszym Gabinecie, nie pobieramy krwi, nie nakłuwamy pacjenta, niczego nie przyklejamy do skóry. Cała procedura odbywa się całkowicie bezinwazyjnie !Wynik jest znany od razu, a testowana osoba otrzymuje wydruk z zaznaczonymi alergenami, na które reaguje jej organizm (nietolerancją lub alergią). badanie alergii EAV (wg. Voll’a)                                              badanie alergii Biotensorem (całkowicie bezinwazyjne)

Najczęstsze alergeny:
Wziewne
Pleśnie Aspergillus,
Pleśnie Pencillinum,
Pleśnie Mucor,
Pleśnie Fusarium,
Pleśnie Alternaria,
Pleśnie Cladosporium,
Kurz (roztocza kurzu domowego, ale także inne roztocza np. magazynowe, mączne),
Pierze kacze i gęsie,
Pyłki roślin,
Sierść i naskórek zwierząt,
Substancje zapachowe

Kontaktowe i przez skórę

Białko znajdujące się w ślinie lub moczu zwierząt,
Formaldehyd,
Tkaniny, w tym z wełny owczej,
Nikiel, chromonikiel,
Jad owadów,
Leki i szczepionki,
Barwniki,
Kosmetyki każdego typu,
Rozpuszczalniki, smary, inne chemikalia,
Lateks,
Pył budowlany – gipsowy, wapienny, cementowy
 
Spożywcze i pokarmowe
Białko mleka krowiego,
Pszenica,
Gluten (białko pszenicy i niektórych innych zbórz),
Candida,
Białko jaja kurzego,
Żółtko jaja kurzego,
Owoce (truskawki),
Orzechy,
Owoce morza,
Dodatki spożywcze: barwniki, emulgatory, konserwanty

 

Grzybica prowokuje alergię

Często grzybica (candida) współistnieje z alergią lub jest czynnikiem inicjującym alergię, a także ją maskuje. Często eliminacja grzybicy likwiduje także alergię. Terapia alergii przy współistniejącym obciążeniu grzybiczym jest dość długa, często trwa nawet 2 miesiące. Terapia alergii przy współistnieniu grzybicy wymaga od pacjenta bezwzględnego przestrzegania zaleceń terapeuty.  

 

Masz biegunki, tracisz na wadze albo masz problemy skórne ?
 
To może być alergia pokarmowa, wykonamy testy i ustalimy przyczyny, a potem możemy je wyeliminować.
Ważne jest też sprawdzenie w tym przypadku obecności Candidy

 

Przy likwidowaniu niektórych alergii, w tym głównie na alergeny centralne, bardzo ważna jest wspomniana już karencja, czyli np. dieta i unikanie jakiegokolwiek kontaktu z alergenem, czasem nawet przebywania w pokoju gdzie znajduje się taki alergen, np. zupa mleczna, którą je inny domownik. Szczegóły zasad karencji otrzymasz od bioterapeuty.
Przeczytaj na czym polega różnica pomiędzy BICOM a innymi urządzeniami i technikami biorezonansowymi www.biorezonans-warszawa.pl/BICOM

Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.