BICOM  Biorezonans  Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna

 

Odczulanie – likwidowanie alergii

Biorezonans, oprócz precyzyjnego zdiagnozowania alergenu (często jest to kilka alergenów współistniejących), umożliwia także likwidowanie alergii poprzez tzw. odczulanie, niedostępne w medycynie konwencjonalnej.  

Twoje dziecko ma alergię na zwierzęta ?
Możemy zlikwidować (odczulić) taką alergię, tak że nie będzie
potrzeby pozbywania się z domu zwierzęcia

Terapia przeciw alergii odbywa się etapami. Każdy alergen jest odczulany w trakcie odrębnej wizyty trwającej kilkanaście-kilkadziesiąt minut każda. W  niektórych przypadkach możliwe jest odczulenie 2 alergenów podczas 1 wizyty, o ile są one ze sobą spokrewnione biologicznie lub chemicznie. Likwidacja alergii na pojedynczy alergen (zwykły lub ostry alergen, ale nie przewlekły tzw. centralny) na ogół jest prowadzona w trakcie zaledwie jednej wizyty. Po okresie roku warto sprawdzić czy alergia nie powróciła i w razie konieczności powtórzyć odczulanie ostrych alergii. Osoby z predyspozycjami do alergii często także uczulają się na inne alergeny w kolejnych latach. Także warto co jakiś czas wykonywać testy alergiczne, nawet pomimo zlikwidowania wcześniejszych alergii.Wyjątkami od powyższej reguły są ciężkie alergie atopowe (tzw. centralne) na mleko, pszenicę, gluten, jajka, a także alergie na metale, kurz, roztocza, candidę, które wymagają zwykle 3 terapii odczulających w celu likwidacji alergii. W przypadku odczulania alergii na sierść zwierząt (np. kota), aspirynę, salicylany i leki, a także niektóre inne alergeny również jest konieczne kilka zabiegów i możliwie unikanie kontaktu z alergenem (np. izolowanie od zwierzęcia) w czasie trwania serii 3 zabiegów, nie jest to jednak regułą, a indywidualną sprawą.

W przypadku odczulania alergii centralnej konieczne jest bezwzględne wdrożenie karencji alergenu (tj. unikanie kontaktu z alergenem w jakiejkolwiek formie) w trakcie samej terapii, a także przez 1-2 tygodnie przed i po. W przypadku silnej alergii atopowej, karencję należy wdrożyć jeszcze przed rozpoczęciem terapii. Otrzymasz od bioterapeuty zalecenia jak dokładnie powinna wyglądać karencja alergenu, w trakcie której będzie można podjąć odczulanie ciężkiej alergii przewlekłej.

Po skutecznym odczuleniu alergii na pszenicę, mleko, gluten teoretycznie można jeść te produkty, ale w miarę możliwości dobrze jest utrzymywać dietę, a na pewno nie jest wskazane późniejsze nadużywanie tych produktów. W przypadku niemożności utrzymania diety mogą one stanowić sporadyczny składnik pożywienia, u odczulonych osób z predyspozycjami do alergii atopowych. Przy najcięższych alergiach centralnych jak alergia na pszenicę, białko mleka krowiego, gluten efekt odczulenia jednak może być krótkotrwały i alergia może wrócić w przeciągu roku lub kilku lat. Dobrze więc raz w roku wykonać test sprawdzający.

Alergeny, które odczulamy trzykrotnie:

białko mleka krowiego,
pszenica,
białko jaja kurzego,
żółtko jaja kurzego,
laktoza,
gluten,
roztocza,
candida,
nikiel,
kobalt,
sierść zwierząt, w tym szczególnie kocia,
salicylany,
aspirynę i lekarstwa,
chilli, curry etc.

 

 
Może znasz przyczynę swojej alergii i bierzesz leki przeciwalergiczne,
ale nie możesz zwalczyć przyczyn tej dolegliwości ?
Możemy pomóc, skutecznie likwidujemy większość znanych alergii,
bez żadnych leków i całkowicie bezinwazyjnie
.
.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.