← POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

BICOM  Biorezonans  Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna

Choroby dróg moczowych przyczyny i leczenie

Zakażenia układu moczowego, zapalenie cewki moczowej leczenie

Zapalenie pęcherza moczowego, częstomocz, pieczenie przyczyny i leczenie

Choroby przenoszone drogą płciową badanie

Medycyna wymienia na ogół 15 podstawowych chorób przenoszonych drogą płciową. Lista ta jest jednak znacznie dłuższa i liczy kilkadziesiąt infekcji, a niektóre z nich bardzo trudno zdiagnozować, chociaż dają dokuczliwe objawy urogenitalne, ale także inne objawy (pieczenie, swędzenie, uczucie wilgoci w cewce moczowej, różne objawy skórne i na błonach śluzowych). Niektóre wirusy mają natomiast potencjał onkogenny i mogą wywołać nowotwory zagrażające życiu po wielu latach, a także choroby immunologiczne i autoimmunologiczne.

Choroby przenoszone drogą płciową mogą być wywołane przez bakterie, wirusy, grzyby lub pasożyty. Do zakażenia dochodzi nie tylko podczas tradycyjnego stosunku, lecz także podczas kontaktów oralnych (całowanie, kontakt ze śliną) i analnych oraz kontaktu naszej skóry z zakażoną skórą partnera/partnerki.

Ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową i oralną zwiększa duża liczba partnerów seksualnych, seks turystyka, seks cruising, seks jednorazowy z przypadkowymi/nieznanymi osobami, stosunki homoseksualne mężczyzn, narkotyki (zwiększają skłonność do ryzyka), niestosowanie prezerwatyw. Statystycznie najczęściej na choroby te zapadają osoby między 15 a 24 rokiem życia, ale to tylko statystyka.

Często jednak małżonek lub małżonka nawet u średniolatków (aktywny w obszarze seksu pozamałżeńskiego) przynosi do domu takie zakażenia, które przenosi się na nieświadomego współmałżonka, który później bezskutecznie leczy się np. u urologów, skarżąc się na pieczenie, bolesność przy oddawaniu moczu, parcie na pęcherz, poczucie uciążliwej wilgotności w cewce moczowej, ale testy medyczne często niczego nie wykrywają.

Wielu z tych uciążliwych zakażeń często nie można wykryć metodami konwencjonalnymi, a wszystkie posiewy dają negatywny wynik. Należy także pamiętać, iż u jednej osoby infekcja może być całkowicie bezobjawowa, a u drugiej nawet wysoce objawowa. Osoba bezobjawowowa nie podejrzewa nawet, że jest nosicielem jakichś bakterii lub wirusów. A zakażony objawowy partner (nie będący aktywnym seksualnie pozamałżeńsko) nie podejrzewa wówczas skąd ma takie dolegliwości. Nie są to także tematy, o których się otwarcie rozmawia, więc sprawy tego typu objawów bywają kłopotliwe i mogą ciągnąć się latami.

Do najpowszechniejszych zakażeń przenoszonych drogą płciową i oralną należą wywoływane przez bakterie:

Rzeżączka (może przebiegać bezobjawowo)

Kiła (może przebiegać bezobjawowo)

Chlamydioza (może przebiegać bezobjawowo)

Wrzód weneryczny Haemophilus ducreyi (może przebiegać bezobjawowo)

Nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej (NGU) wywoływana przez wiele różnych bakterii, o których większość osób nie słyszała jak Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma genitalium i inne. Objawy nawet mogą nie być kojarzone z płciowymi a chory bardziej szuka ich przyczyn w zapaleniu układu moczowego.

Lymphogranuloma venereum: – ziarnica weneryczna LGV pachwin jest chorobą wywołaną przez Chlamydia trachomatis typu L1, L2 i L3. Zakażenie przebiega w trzech stadiach. Objawy LGV występują znacznie częściej u mężczyzn, a u kobiet jest często bezobjawowa. LGV przenosi się prawie wyłącznie w następstwie stosunku płciowego, w tym oralnego i analnego z osobą zarażoną. Przebieg choroby jest kilkuetapowy. Od niewielkiego owrzodzenia, do zapalenia odbytu, krwawień, objawów przypominających hemoroidy lub pękniętą szczelinę odbytu, aż do przetok odbytu w końcowym etapie.

grzyby:

Grzybica / kandydoza penisa i pochwy

wirusy:

HIV / AIDS

Opryszczka narządów płciowych HSV -2, HSV-1

Zakażenie innymi wirusami z grupy Herpes (potencjał onkogenny, choroby autoimmunologiczne)

Wirusy białaczek (potencjał onkogenny)

Wirusowe zapalenie wątroby HAV (żółtaczka tzw. Pokarmowa – aktualnie plaga zakażenia poprzez seks), HBV (łatwo przenosi się przez seks), HCV (b.rzadko dochodzi do zakażenia drogą płciową)

Kłykciny kończyste HPV 6, HPV 11 (mogą mieć też związek z nowotworami gardła)

Inne wirusy HPV np HPV 16, 18, 31, 45 (silny potencjał onkogenny)

Brodawczak krtani (potencjał onkogenny – prekursor raka krtani)

Mięczak zakaźny

pasożyty:

Rzęsistkowica Trichomonas vaginalis i T. tenax (rzęsistek policzkowy)

Świerzb okolic intymnych

Wszawica łonowa

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, ale i dla własnego bezpieczeństwa warto więc wykonać specjalny test BICOM chorób przenoszonych drogą płciową i oralną oraz poprzez ślinę, nawet w sytuacji jak się nie ma żadnych dolegliwości. Niektóre powikłania np. o podłożu onkogennym (rak krtani, narządów płciowych i rodnych, białaczka wirusowa), choroby autoimmunologiczne pojawiają się zwykle dopiero po wielu latach od pierwotnego zakażenia wirusami z rodzin HPV, HHV, czy wirusami białaczek.

Test BICOM chorób przenoszonych drogą płciową oraz oralną (ślina) zawiera ponad 50 próbek wirusów, bakterii oraz kilka pierwotniaków. Zgłoś się na test do naszej Przychodni.

Po wykryciu patogenów i przyczyn infekcji urogenitalnych powodujących dolegliwości jak i tych „ukrytych” dotychczas bezobjawowych można poddać je terapii eliminacyjnej BICOM, dotyczy to także tych zakażeń, których medycyna nie potrafi leczyć lub zdiagnozować (nie dotyczy to HIV i HCV, które nie mogą być poddane terapii BICOM). Można zwykle pozbyć się uciążliwego pieczenia, swędzenia cewki moczowej, a także usunąć wirusy posiadające potencjał onkogenny i wywołujące choroby autoimmunologiczne.

Postępy terapii są na bieżąco monitorowane bezpłatnymi testami.

Choroby układu moczowego objawy leczenie

Choroby płciowe wywołane przez bakterie

Choroby płciowe żeńskie

Zapalenie cewki moczowej przyczyny leczenie

Syfilis kiła tryper

Chlamydia objawy

Rzeżączka objawy

Nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej NGU

Wrzód weneryczny

Wrzód w miejscu intymnym

Upławy

Pieczenie pochwy

Pieczenie cewki moczowej

Palenie w cewce moczowej

Rak krtani przyczyny

Rak sromu przyczyny

Rak penisa przyczyny