BICOM Biorezonans Warszawa
NR 1  w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna

Alergia na słońce

Fotodermatoza

Alergia słoneczna

Alergia na słońce leczenie
Alergia na słońce objawy
 
Odczulanie alergii na słońce
Alergia na słońce to zespół chorobowy nazywany fotodermatozą. Stanowią ją dolegliwości, których przyczyną jest nadwrażliwość na światło słoneczne (zwykle promieniowanie UV, ale nie tylko).
Najczęstsza reakcją alegiczną jest pokrzywka słoneczna, która często pojawia się głównie w ciągu ostrego słońca letniego i częściej u osób w średnim wieku. Na skórze pojawiają się bąble pokrzywkowe, których obecność stwierdzić można już po kilku minutach przebywania w świetle dziennym.
Inną reakcją alergiczną jest tworzenie się grudek, rumienia lub pęcherzyków. Ten typ alergii występuje często poza sezonem letnim, przy pierwszych promieniach wiosennych. Charakteryzuje się sezonowością i ostrzejszymi objawami, w tym uporczywym swędzeniem. Po zahartowaniu skóry i pojawieniu się opalenizny, w lecie reakcja może ustąpić, dlatego ma charakter sezonowy. 
Dolegliwość stanowi dość poważny problem dla osoby nią dotkniętej.  Zwykle jedynym sposobem na przeciwdziałanie są silne leki przeciwhistaminowe przyjmowane w dużych ilościach i bardzo mocne filtry UV.
 
Alternatywą jest terapia odczulająca BICOM.
Odczulanie alergii na słońce składa się zazwyczaj z kilku programów terapeutycznych BICOM.
 
Fotomatodrozy mogą także mieć pochodzenie endogenne wywoływane przez chorobę organizmu. Kontakt ze światłem słonecznym wywołuje określoną reakcję ciała.  Różne schorzenia istniejące bez udziału światła słonecznego ulegają po kontakcie z nim istotnemu zaostrzeniu. Takie reakcje wywoływać mogą leki na nadciśnienie, cukrzycę, przeciwreumatyczne, moczopędne, przeciwbólowe, czasem zioła lub kosmetyki.
 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone
 Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.