BICOM  Biorezonans  Warszawa
NR 1 w biorezonansie – Medycyna niekonwencjonalna
Kilkanaście lat doświadczenia ma znaczenie
.
Syndrom Morgellonów / choroba Morgellonów
Umieszczamy tutaj opis Syndromu Morgellonów, mimo że oficjalnie (zgodnie ze stanowiskiem medycyny i nauki) nie ma on związku z pasożytami i nie jest jeszcze oficjalną jednostką chorobową, ale pacjenci często uważają, że ich dolegliwości są związane z pasożytami, które znajdują się pod skórą lub z niej się wydostają. Coraz częściej zwracają się także do naszej Przychodni osoby, które skarżą się na takie symptomy, podejrzewając obecność nieznanych pasożytów, dlatego uznaliśmy, że należy tu zamieścić informacje o tej nieznanej chorobie.
Choroba Morgellonów nitkowate twory pod skórą, na skórze, swędzące rany przypominające przypalenia papierosami.
.
Syndrom (choroba) Morgellonów (Morgellons disease, Morgellons syndrome) to dolegliwość o nieznanej etiologii. Oficjalnie jest to „rzekome” schorzenie skórne charakteryzujące się rankami na skórze, które przypominają przypalenia papierosami, a z nich często (ale nie zawsze) „wydostają się” różnorodne twory, najczęściej przypominające nitki lub włókna nieznanego pochodzenia. Morgellons disease został pierwszy raz opisany w 1674 r. przez angielskiego lekarza Thomasa Browne.
.
Objawy choroby, możliwe przyczyny
Pacjenci z chorobą morgellonów odczuwają swędzenie, mają wrażenie pełzania robaków pod skórą i wydostawania się ich na zewnątrz. Na skórze pojawiają się rany lub wybroczyny, które przypominają czasem opryszczkę.
Włókna najczęściej są koloru czarnego, białego, ale zdarzają się także niebieskie i czerwone. Nieraz jest to kłąb włókien, a nie pojedyncza nitka. Zdarzają się twory, które mają inny kształt są płaskie lub kuliste (rzadziej). Możliwe jest różne zagęszczenia tych zmian na skórze od rzadkich do bardzo gęstych, z bardzo rozległymi uszkodzeniami skóry.

Część osób uważa, że z ran wydostają się nitkowate lub płaskie, kolorowe pasożyty, którym towarzyszy ból. Rany i podskórne włókna, obejmują fragment lub obszar całego ciała. Większość pacjentów narzeka też na bezsenność i zmęczenie. Pojawiają się sporadycznie gorączka, skurcze mięśni, zaburzenia koordynacji, rozdrażnienie czy depresja, pogarszające z czasem stan pacjenta. Na odczucia te może mieć także wpływ stan psychiczny pacjentów, gdyż w kręgach medycznych nie wyklucza się bowiem, że choroba Morgellonów ma także związek z halucynozą pasożytniczą, która pogarsza całościowy obraz choroby.

Zgłaszana jest duża liczba przypadków powyższych dolegliwości, ale syndrom Morgellonów w wielu krajach formalnie nadal nie jest nową jednostką chorobową, a w 2012 r. opublikowano wyniki badań CDC, według których w ciałach pacjentów nie stwierdzono obcych organizmów (po przebadaniu kolorowych nitek). Uznano więc że jest to schorzenie psychosomatyczne. Nieznana jest dotąd skuteczna metoda leczenia i nie są obecnie przeznaczane żadne istotne fundusze na poszukiwanie lekarstwa. Niektórzy lekarze, niezorientowani w temacie, próbują diagnozować wyłącznie halucynozę pasożytniczą u osób z Syndromem Morgellonów i przepisują tylko leki uspokajające. Inni uważają, że rany powstały od drapania swędzących zmian przez pacjenta. Jest to generalnie przypadłość, przy której nie można raczej liczyć na skuteczną terapię w służbie zdrowia. To bardziej temat dla medycyny holistycznej, niekonwencjonalnej. 
.
Czym jest w rzeczywistości ta choroba?
Syndrom Morgellonów ma natomiast w rzeczywistości związek z Boreliozą, jako dotąd nieopisany i niepotwierdzony oficjalnie symptom zakażenia. Najprawdopodobniej jest to ciężkie powikłanie przewlekłej boreliozy, rodzaj choroby autoimmunologicznej mającej miejsce przy boreliozie z autoagresją, gdyż zawsze u osób z tym syndromem występuje borelioza, fibromyalgia. W ciągu ok 10 lat od kiedy pojawiły się pierwszy raz w naszej Przychodni osoby z tą chorobą, zawsze wykonany test diagnozował również boreliozę. W tym przypadku twory wydostające się ze skóry miałyby pochodzenie wewnętrzne, czyli są produkowane przez ludzki organizm zdezorganizowany przez chorobę.
Podejrzewana jest także promieniowanie elektromagnetyczne z urządzeń i systemów nadawczo-odbiorczych, szczególnie mikrofalowe, a także żywność GMO, które mogą mieć dodatkowy wpływ na rozwój tych zmian chorobowych, ale nadrzędną rolę zdaje się mieć borelioza autoimmunologiczna.

 choroba morgellonów

choroba morgellonow

Wszelkie prawa zastrzeżone
Zakaz powielania, kopiowania całości lub fragmentów tekstu bez zgody
© 2011 BRM Med. Sp. z o.o.